BMW Films, Clive Owen, “The Escape”

BMW Films’in kısa filmler serisi ilk kez “The Hire” adıyla 2001 yılında hayatımıza girmişti. Serüven 15 yıl sonra “The Escape” ile kaldığı yerden devam ediyor.

The Hire serisi ile BMW Films otomotiv reklamcılığı ve otomotive farklı bir boyut kazandırmıştı ( The Hire serisi kısa filmleri yazının devamında izleyebilirsiniz ). 8 Film’den oluşan bu seri öylesine başarılı oldu ki reklamcılık sektöründe bir ikon haline gelerek Cannes Lions’da Titanium Lion ödülünün sahibi olan ilk kampanya oldu. Bu serinin en çok bilinen filmi Madonna’nın da yer aldığı “BMW Films-The Hire – Star” filmiydi diyebiliriz.

madonna-bmw-films-the-hire-star

Bundan tam 15 yıl sonra ilk kampanyanın da yaratıcısı olan ajans Fallon Minneapolis, yaratıcı yönetmen Bruce Bildsten, yetkili prodüktör Brian DiLorenzo, yaratıcı danışman David Carter’la ve Anonymous Content’ten prodüktörler Eric Stern ve Steve Golin’le yeniden “The Escape” için bir araya geldiler.

clive-owen-the-escape-bmw-films-hire-series-03

Yaklaşık 13 dakikalık yeni film’de baştan sona aksiyon dolu sahneler yer alıyor. Film’de bu kez BMW’nin G30 kasa kodlu 5.40i modeli Clive Owen ile baş rolü paylaşıyor. 2017 model BMW 5 Serisi olan 5.40i’nin kalbinde ise B58 motor koduna sahip 3.0L turbo I6 motor yer alıyor. Arkadan itişli bu makine 5500rpm’de 335 hp güç üretebiliyor.

clive-owen-the-escape-bmw-films-hire-series-02

The Hire serisine göre günümüz sinema filmleri tadında ilerleyen film biraz daha agresif ve sert bir senaryoya sahip. Filmi izlerken  Jason Bourne filmleri gibi aksiyona doymanız oldukça mümkün :)

İzlemeyenler için 2001 yılında yayımlanan ” The Hire ” filmleri serisi ve Making of videoları:

BMW Films – The Hire – Ambush

BMW Films – The Hire – Chosen

BMW Films – The Hire – The Follow

BMW Films – The Hire – Powder Keg

BMW Films – The Hire – Star

BMW Films – The Hire – Beat The Devil

BMW Films – The Hire – Hostage

BMW Films – The Hire – Ticker

BMW Films – The Hire – Making Of

BMW Films – The Hire – Driving Techniques