Dünyanın ilk 24 Saatlik Müzik Videosu Happy (Pharell Williams)

Son yılların en eğlenceli animasyon sinema filmlerinden Despicable Me,gencinden yaşlısına herkesi kahkahalara boğarken, filmin devam filmi de geçtiğimiz haftalarda vizyona girmişti. Filmin soundtrack?inde yer alan ve ünlü Prodüktör ve Rap Şarkıcısı Pharell Williams imzası taşıyan Happy adlı şarkıya bir video klip hazırlandı. Fakat hazırlanılan video klip öyle böyle değil tam 24 Saat sürüyor. Enerji dolu ve pozitif nitelikteki şarkının video klibi daha şimdiden Dünya?nın ilk 24saatlik  müzik video klibi olarak guinnes rekorlar kitabına adını yazdırdı.

Video klip başta Pharell Williams olmak üzere pek çok ünlü şarkıcı ve sanatçının şarkıya eşlik ettiği görüntülerden oluşuyor. Jamie Foxx, Magic Johnson, Steve Carrell, Jimmy Kimmel ve Kelly Osbourne gibi ünlü isimlerin de yer aldığı klip, Pharell Williams?ın bir otoparkta şarkı söylemesi ve dans etmesiyle başlıyor. Happy 4dakika uzunluğunda bir şarkı olduğu için 24 saat boyunca, farklı sanatçıların video klipteki performansları eşliğinde şarkı pek çok kez tekrarlanıyor.

pharell-williams-happy-1
Projenin farklı ve bir o kadar da başarılı olmasının yanında proje için hazırlanılan 24HoursOfHappy.com web sitesi de bir o kadar başarılı olmuş. Saat kavramını navigasyonla birleştiren tasarıma sahip web sitesinde 24 farklı dilim başta olmak üzere istediğiniz dakika ve saniyeye anında erişim sağlayabiliyor, video klibi ileri ya da geri sarabiliyorsunuz. Sosyal medya platformlarında (Facebook, twitter..vb) videoyu paylaşabilmeniz için gerekli tüm paylaşım araçları da mevcut. Şarkıyı yine geçtiğimiz haftalarda Türkiye de hizmete başlayan Apple store iTunes üzerinden 0,89TL karşılığında satın alabiliyorsunuz.

Bu sıra dışı video klibin yönetmenliğini We Are From LA, prodüktörlüğünü ise Iconoclast başarıyla üstlenmiş ve son derece farklı ve eğlenceli bir iş çıkmış ortaya.

One Response to Dünyanın ilk 24 Saatlik Müzik Videosu Happy (Pharell Williams)
  1. [...] farklı ve eğlenceli bir iş çıkmış ortaya. Yazının devamı ve diğer detayları için www.omerfa... ofadrama.com/pharell-williams-happy-dunyanin-ilk-24-saatlik-video-klibi