Hedef Filo – Oo Şirket Aracı

Son yıllarda reklam sektörü istisnalar haricinde kısır döngüye girmiş gibiydi. İmdadımıza Hedef Filo ” Sen var diye biz varız ” mottolu eğlenceli reklam filmleriyle yetişti. Özellikle çalışan genç kesimin yakından bildiği  ” Ooo şirket aracı! ” söylemiyle gönlümüzde taht kurdu.

hedef-filo-sirket-araci-blab-istanbul-05

Genç nesili temsilen son yıllarda yayımlanan reklam filmlerini hepimiz biliyoruz. Uluslararası reklam şirketleriyle çalışan firmalar haricinde kreatif fikir pırıltıları görmek, izlediğimizde ya da dinlediğimizde bizleri gerçekten eğlendiren, içten bir mesaj veren, kendini sevdiren ve doğru şekilde yönlendiren reklam filmleri bir elin parmağını geçmiyor. Bu nedenle zaten internet ortamında haddinden fazla reklama maruz kaldığımız bu dönemde ilgi çekici reklam işi çıkarmak, kendini izlettirmek zaten yeterki kadar zor iken sadece dinleyerek dahi etki yaratabilen bir reklam kampanyası üretmek gerçek bir başarı olarak görülmelidir.

hedef-filo-sirket-araci-blab-istanbul-02

Hedef Filo reklam filmini bloguma konuk etmemin bu kez biraz farklı bir hikayesi var. Tamiya Lotus 107B Ford 1/20 maket modelimi masama oturmuş bir araya getirirken yüzümü çevirip bakmadığım Televizyonumda reklamlar ardı ardına dönüyordu. Tam o sırada bir – saat alarmı sesi – ve ” Biliyorum zor, her gün aynı, sabahın köründe kalk…” cümleleriyle başlayan bir diyalog kulağıma ilişti. İlgimi çekmişti fakat konsantrasyonum maketimin üzerinde olduğundan halen kafamı kaldırmamıştım. Diyalog devam ediyordu ve oturduğum yerde kahkaya boğulduğum o diyalog bir anda patlayıverdi ” Ooo şirket aracıııı! “

hedef-filo-sirket-araci-blab-istanbul-04

Aklımıza kazınan bu sesin sahibi ise hiç yabancı değil. Küçük Esnaf, Bana Masal Anlatma, Eyvah Eyvah, Berlin Kaplanı, Kaybedenler Kulübü gibi sinema filmlerinden de tanıdığımız Cengiz Bozkurt’un seslendirdiği Hedef Filo’nun ” Sen var diye biz varız ” mottolu reklam filmleri oldukça eğlenceli ve başarılı seslendirmiş. Bu arada ” Sen var diye biz varız ” söylemi biraz devrik olmuş gibi ama o kadar kusur kadı kızında da olur diyerek görmezden geliyorum.

hedef-filo-sirket-araci-blab-istanbul-cengiz-bozkurt

Hedef Filo reklam filmlerinin basit ama içten söylemlerini akılda kalıcı ve eğlendiren noktalar ile kesiştirebilmek reklamın başarısını ve senaryonun etkinliğini ortaya koyuyor. O nedenle alkışların büyüğünü Reklam ajansı Blab İstanbul’a gönderiyor ve başarılarının devamını diliyorum.

Hedef Filo – Uyanma

Hedef Filo – İş Görüşmesi

Hedef Filo – Sen Var Diye Biz Varız – Radyo Spotu